sessizligin cigligi
41 Takipçi | 7 Takip
17 04 2013

Aşk Nedir ?

Aşk Nedir ? |  görsel 1

 

Herkes gibi bende sordum küçükken “aşk nedir ?” diye  Ve muhtemelen herkesle aynı cevabı aldım..

“aşkın tanımı yoktur yavrum ama dünyanın en güzel şeyi” diye.. nasıl olurdu da elle tutamadığım koklayamadığım bir şey dünyanın en güzel şeyi olur diye düşündüm ,tatmin olmadım sordum ; “peki aşk nasıl anlaşılır?” diye.. Ve yine muhtemelen sizlerin aldığı cevapla benzer bir cevap aldım ; “midende kelebekler uçuşur gibi olur, yanakların al al olur, ellerin terler, kekelemeye başlarsın “ diye.. Komik geldi güldüm .. Sonra her hoşlanmayı aşk sandım ölçtüm tarttım olmadı anlatılanlar gibi , aşka inancım gitti..

Sonra bir adam çıktı karşıma ve aşka dair tüm soruların cevabını buldum onda…

Aşk bir gülümsemeyle başlıyormuş…

Aşk yüzünü görmeyi , tenine dokunmayı,sesini duymayı,kokusunu almayı bırak adı geçtiğinde bile tarifi mümkün olmayan bir heyecana sebep oluyormuş..

Onunla konuşurken sesin titriyormuş,ona yazarken yüzünde aptal bir gülümseme oluyor ellerin titriyormuş.. Onunla görüşmeden önce ayna karşısında saatlerce kriz geçiriyormuşsun.. Onunla görüştüğünde allığa bile gerek olmuyor zaten aşkın kırmızısı utangaçlıkla yüze yerleşiyormuş.. Karşısında yemek yiyemiyormuşsun seyretmekten hem zamanda çabuk geçiyormuş.. Açlık mühim olmuyormuş yeter ki aşk’sız/lık olmasın diyormuşsun..

Soyutta değilmiş aşk.. Gözleri gözlerine değdiğinde kelebekler içinde kanat çırpıyor ve sen içine dokunan heyecanı çok net hissedebiliyormuşsun.. Eli eline değdiğinde bir alev topu geziniyormuş damarlarında yanıyormuşsun.. Dudakları dudaklarına değdiğinde “ömür boyu tadı damağında kalacak” bir tat ağzından yayılıyormuş kalbine biraz iç yakıyor biraz sarhoş ediyormuş..Teri teninde gezdiğinde tüm vücudun uyarılıyormuş asıl o zaman organlarının yerleşimini hissediyormuşsun..

Birde aşka dair özlem var ki ah ne tarifi imkansız bir şey.. sanki tüm içini oyuyorlar hissediyorsun ,boğazında birinin elleri nefes alamıyor, bağıramıyorsun.. Kalabalıkta da gürültüde sana en son ne dediyse çınlıyor kulaklarında duyuyorsun müdahale edemiyorsun sağa bakıyorsun yok sola bakıyorsun yok.. kıvranıyorsun..

Betimlemeler eksik kalır , tarif mümkün değil içinde özlem,acı,mutluluk,gözyaşı ,kahkaha,şımarıklık,heyecan,korku,kıskançlık , sev/işme arzusu her ne varsa hissedilen bir insan bedeninde işte sıkıştırılmış aşkın içine ..

Aşk tüm duyguların toplandığı bir kırmızı kutu ve o kutu aşık olacağın adamın/kadının ellerinde , kalbindeki yerine koyman için sana verilmek üzere..

 

Kaynak : sessizligincigligi.blogcu.com

0
0
0
Yorum Yaz