sessizligin cigligi
41 Takipçi | 7 Takip
12 07 2013

Ceylan Ertem - Son Bakış (Live)

13 Aralık 1980'di.. Erdal daha 17'sindeydi.. Gitmeden,"onlar" onu bizlerden koparmadan önce son bir bakış atmıştı en 'gururlusundan'..
Ve Aysel Gürel yazdı Sezen Aksu sesiyle iç yaktı.. Son bakış dedi Erdal kalplerde sızladı.. 
Bugünlerde 5 Can'ın (6 ölü olduğunu biliyorum aynı uğurda 5 canın) son bakışı canlanıyor gözlerimde.. Erdal gibi inandıkları "özgürlük" uğruna katledilen gencecik 5 can! 
Tanımadığı bir insan uğruna da göz yaşı dökermiş insan öğrendim ! 
Başka bir anneye "ağlama anne , bak ben buradayım" demek istermiş öğrendim !
Yarım bıraktıkları herşeyi tamamlama arzusuyla yanarmış insan öğrendim !
Ben onlardan ölümden korkmamayı öğrendim,öldü denildiğinde ölünmediğini öğrendim !
19'unda bir gencin 26 yaşında bir adamın; içindeki millet sevgisi, Atatürk sevgisi,gözlerinde ki özgürlük arzusu hayatları sönse bile nasıl parlarmış öğrendim !
sesini bile duymadığın kişilere kardeş,abi,arkadaş nasıl denirmiş demeyi bırak içeriden nasıl hissedilirmiş öğrendim..
Hayaller,yarım kalan umutlar cansız bedenin konduğu tabuta konurmu sonsuz yolculukta eşlik eder mi bilmiyorum.. Ama ben üstlendikleri ve can verdikleri bu görevin ağırlığını omuzlarımda hissediyorum.. Benimle aynı dili konuşuyorlardı onun için oradalardı,onun için burdan ayrıldılar.. Ve benim boğazım gittikleri için düğüm düğüm,göz yaşlarım yarım kalan hayatlarına inat hızla akıyor.. Benim canım yanıyor !! Gittikleri için,katledildikleri için.. !!Anneleri,kardeşleri,arkadaşları gibi canım yanıyor ! Kanlarına basa basa failleri dışarda dolaştığı için ! Biz söyledik ; yanımızdan bir beden ayrılsa da biz hergün çoğalırız diye bağıra bağıra söyledik ! inanmadınız.. Göreceksiniz hayatlar yarım kalsa da mücadeleler yarım kalmayacak ! 
Bugün ben ; Abdullah,Ethem,Medeni,Mehmet ve Ali İsmail olacağım ve yılmayacağım.. Özgürlüğümü savunacağım,mücadelemi devam ettireceğim ama en önemlisi katillerime asla boyun eğmeyeceğim ... Bu uğurda ölen kimse unutulmadı,unutulmayacak !

‪#‎ethemsarisuluk ( 1 Haziran- 26 yasında) ‪#‎medeniyildirim ( 28 Haziran -18 yasında) ‪#‎mehmetayvalitas ( 2 Haziran- 20 yasında) ‪#‎abdullahcomert ( 3 Haziran-22 yasında ) ‪#‎aliismailkorkmaz (10 Temmuz-19 yasında ) 
‪#‎Mustafasari ‪#‎direngezi ‪#‎geziparki ‪#‎direngeziparki

 

Kaynak : sessizligincigligi.blogcu.com

0
0
0
Yorum Yaz