sessizligin cigligi
41 Takipçi | 7 Takip
30 04 2013

İç döküntüsü ..

Günlük gibi kullanmak adetim değildir aslında.. Af ola ! 

 

 

İnsan hafızasına hükmetmenin bir yolu olmalıydı ,keşke biri bunun çaresini bulsa da kurtulsak !

İsyan ettiğim bir dönemdeyim bu ara , agresiflik aldı başını gidiyor .. Hayatım boyunca insanları kırmamalıyım duygusu benim hayatımı ele geçiren bir duygu oldu kimseyi üzmeyeyim aman kimsenin sebebi ben olmayayım dedikçe tahammülsüz bir hal almışım.. Şimdi herkesi kırıyorum çünkü kendi hayatımı kendimi üzmeyeyim diye yaşamaya çalışıyorum..

Ama başta da söylediğim gibi hafıza sonu olmayan bir kara delik gibi en tozlu anıları bile olur olmaz yerlerde karşına çıkarıyor…  Anılar , acılar,mutluluklar olmasa geçmişten ders çıkartıp geleceğe adım atamayız yaşanan her şey gelecek için bir pusula en nihayetinde tamam anladım da şu yargısız infazlar beni öldürecek !

Sadece öfkemi kontrol edebilmek adına ve zamanında yaşamış olduğum şeylere biraz da olsa saygılı kalabilmek adına hafızamda birkaç dönemi silmem gerekecek.. Yaşanan her şey yeni bir kompozisyonun başlangıcı gibi giriş,gelişme ,sonuç..

Ne yazık ki hayat o kadar adil değil ve hiçbir kompozisyonun sonuç kısmı aynı noktalama işaretleri ile bitmiyor..

Hayatımızdan çıkarmaya karar verdiğimiz insanları yalnızca iyi yanlarıyla ve hayatımızdan çıkartmaya karar verdirecek sebebi ile hatırlasak keşke ! yaşanılanların uzunluğu kadar hafızada kalmasa anılar her defasında ufacık bir şeyle beynimizin gerisinden hızla ilerlemese gelmese göz önüne ve nefret çıkmasa ağızlardan...

Ve böyle durumlarda sana iyi gelecek kişiler leb demeden leblebiyi anlasa da yanında bitiverse , sarılsa sıkıca geçti ya da geçecek dese kandırsa belkide ama sarılsa huzur enjekte etse ah keşkelerden bir demet daha hayatıma !

 

 

 

Kaynak : sessizligincigligi.blogcu.com

0
0
0
Yorum Yaz